Τρίτη 12 Απριλίου 2011

Champions League Τριτης 12/4

Σήμερα έχουμε δυο εντελώς διαφορετικά παιχνίδια.. Απ' την μια γιατί η Chelsea παίζει ουσιαστικά την ύπαρξη της φέτος και προσπαθεί να αποδείξει ότι τα δισεκατομμύρια του προέδρου της δεν πήγανε στον βρόντο, μέσα σε 90 λεπτά, αλλά και από την άλλη γιατί η Barca, δεδομένου του 5-1 του πρώτου αγώνα αλλά και του επερχόμενου ντέρμπι με την Real, θα παρουσιαστεί στην Ουκρανία πιο χαλαρή οπότε ο άσσος της Σαχταρ είναι κάτι επόμενο για μένα και θα το προτιμήσω σήμερα καθώς το 3.80 που δίνει στο internet δεν είναι καθόλου αμελητέο...
Όσο αναφορά τώρα το πρώτο παιχνίδι, παρόλα αυτά που είπαμε παραπάνω, δεν πιστεύω ότι η φετινή Chelsea μπορεί να αντεπεξέλθει στην πίεση του αγώνα και πόσο μάλιστα απέναντι στην United που έχει αποδείξει φέτος ότι όχι μόνο ξέρει να παίρνει αποτελέσματα αλλά και να διαχειρίζεται καταστάσεις άψογα, πόσο μάλλον όταν έχει την ψυχολογία με το μέρος της μετά την νίκη στο Stamford Bridge... Οπότε για μένα το x είναι το πιο καθαρό αποτέλεσμα που δίνεται με μέσο όρο 3.30 στο Internet ενώ για τους πιο τολμηρούς, θα ρίσκαρα το x μετά απο προβάδισμα της Chelsea στο ημίχρονο που δίνει μέσο όρο στο internet 13.00!! Αυτά από μένα και καλά κέρδη!!